Doporučuji


www.ekozahrady.com -  stránky Jaroslava Svobody, průkopníka permakultury u nás. Svými texty dokáže vzbudit nadšení pro zahradní tvoření a dodá chuť se zvednout a jít si tvořit nádherný prostor pro život. Nabízí spoustu hodnotných informací a praktických zkušeností, které získal mnohaletou prací na svém pozemku. Inspirativní člověk s vizí krásné budoucnosti.

www.permakulturacs.cz - spolek odborníků z oblasti permakultury, kteří připravují přednášky, workshopy a kurzy.  Vydávají zajímavé publikace, zaměřené na mnoho různých témat přírodního hospodaření.

www.permaseminka.cz - semínková farma Marka Kvapila, nadšence pro permkulturu. Pěstuje a nabízí semena starých, krajových a jinak zajímavých odrůd zeleniny. Soustředí se na ty, které jsou vhodné k pěstování bez chemie, a které se dají semenařit.

www.stareodrudy.org - ovocná školka, která nabízí široký sortiment starých odrůd ovocných stromů, a to i na semenné podnoži. V nabídce má i různé jedlé keře a speciality, a to v mnoha odrůdách. Školka hospodaří přírodě přátelskými metodami v Bílých Karpatech.

www.gengel.cz - obecně prospěšná společnost, která udržuje a rozšiřuje staré odrůdy zeleniny, ovoce, bylin a dalších plodin. Vytváří širokou síť pěstitelů, kteří mají společný cíl - uchovat tyto vzácné odrůdy pro další generace.

www.plantanaturalis.com - pěstování a prodej osiva květnatých luk, a to v širokém sortimentu. Je tak možné vytvořit louky na různých stanovištích - slunných, stinných, suchých i vlhkých. Všechny typy luk si člověk může prohlédnout v Markvarticích u Sobotky.

www.ruzepelcovi.com - růžová školka manželů Pelcových, která nabízí velké množství různých druhů růží, včetně botanických. Prodávají silné, prostokořenné sazenice, a to vždy na jaře a na podzim. Každoročně pořádají Den růží, kdy si lidé mohou prohlédnout všechny růže přímo na polích školky.